Stránka je určena odborníkům ve smyslu zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy. Čtěte prohlášení.
hledat
 
 

Zlom v léčbě závislosti

Zlom v léčbě závislosti na nikotinu 1-4

"Champix - nejúčinnější způsob odvykání kouření," doporučil britský NICE.

"Léčba musí trvat minimálně 12 týdnů," zdůrazňují odborníci na odvykání kouření.

  • léčbu si hradí pacient sám (lze žádat pojišťovny o finanční příspěvek)
  • přípravek je bez preskripčního omezení
  • přípravek Champix není uveden v číselníku VZP

Závislost na nikotinu je nemoc

Téměř polovina všech lidí, kteří někdy zkoušeli kouřit cigarety, je závislá na nikotinu.

Nebezpečný vliv kouření na lidské zdraví prokázaly již stovky studií, a přestože si i samotní kuřáci uvědomují jeho zdravotní závadnost, nedokážou sami přestat. Téměř polovina kuřáků chce, nebo se alespoň jednou pokoušela, přestat. Odvykání bez cizí pomoci skončí ovšem zhruba v 98 % případů neúspěchem. Potřebují motivaci, podporu, odbornou pomoc.

Abstinenční příznaky z nedostatku nikotinu jsou pro kuřáka často velmi skličující a jsou důvodem, proč ani silná vůle v boji se závislostí neobstojí. Champix je preskripčním lékem, který podstatně zmírňuje abstinenční příznaky a který v současné době patří k nejúspěšnějším metodám terapie při odvykání kouření.

1. Jorenby DE et al. Efficacy of varenicline, an α4β2 nicotonic acetylcholine receptor partial agonist, vs placebo or sustained-release bupropion for smoking cessation: a randomized controlled trial. JAMA 2006;296(1):56-63.
2. Gonzales D et al. Varenicline, an α4β2 nicotonic acetylcholine receptor partial agonist, vs sustained-release bupropion and placebo for smoking cessation: a randomized controlled trial. JAMA 2006;296(1):47-55.
3. Gonzales D et al. A pooled analysis of varenicline, an α4β2 nicotonic receptor partial agonist vs bupropion and placebo, for smoking cessation. Presented at 12th SRNT, 15-18 Feb, 2006, Orlando, Florida, AbstractPA9-2.
4. Tonstad S et al. Effect of maintenance therapy with varenicline on smoking cessation: a randomized controlled trial. JAMA 2006;296(1):64-71.

Vzdělávací kurzy pro lékaře

  • Kurzy pro lékaře, kteří se chtějí intenzivněji věnovat léčbě závislosti na tabáku. Registrujte se a absolvujte kurz pro lékaře.

Jméno:
Heslo:
 

Nová registrace

Mapa lékáren

Vyhledej lékárnu

 
 
Medicínská databáze U Lékaře
 
Cestovní nemoci:  Polévka s vůní orientu: jak si připravit domácí Pho Bo